گردشگری با تفکیک جنسیتی در حمام فین ایران رویداد

0
418

«بازدید جنسیتی از حمام باغ فین کاشان فقط در یک روز و در چند ساعت مشخص که پیک سفر بوده، انجام شده است، اما این کار دیگر تکرار نمی‌شود.»

به گزارش ایران رویداد، براساس نقل قول‌ها و برخی از تصاویری که در تعدادی از شبکه‌های مجازی منتشر شده بود، بازدید از حمام باغ فین کاشان به صورت جنسیتی انجام شده است، اما مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا انجام این کار را را فقط در چند ساعت پیک سفر در این محوطه جهانی می‌داند.

فریدون الهیاری، در این باره به ایسنا توضیح داد: حمام باغ فین کاشان یکی از پر بازدیدکننده‌ترین مجموعه‌های فرهنگی تاریخی اصفهان است که در روز سوم فروردین حدود 28 هزار نفر از این مجموعه بازدید کردند، طبیعی است که فضای حمام اصولا گنجایش حضور انبوهی از این جمعیت را ندارد، به همین دلیل و برای راحتی مردم فقط در چند ساعت پیک حضور مسافران، این کار انجام شد.

او ادامه داد: همکاران ما در آن روز تنظیم می‌کردند که به دلیل ازدحام جمعیت بازدیدها در برخی ساعات زمان‌بندی شده باشند و  خانم‌ها و آقایان به نوبت بازدید خود را انجام دهند.

وی با این وجود افزود: امروز به مسئولان پایگاه جهانی باغ فین کاشان اعلام کردیم تمهید دیگری برای این کار اندیشیده شود تا مردم با آسایش و با خانواده‌های خود از حمام این مجموعه جهانی بازدیدکنند.

او تاکید دارد: دوربین‌های مجموعه فین کاشان نیز همه تصاویر را ثبت کرده و نشان می‌دهد در برخی زمان‌ها مانند ساعت 11 روز سوم فروردین و به دلیل پیک مسافران در این محوطه این کار انجام شده است و در دیگر ساعات روز که حضور مسافران کمتر بوده، براساس روال معمول بازدید از باغ فین کاشان انجام شده است.

منبع: ایسنا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

هفده − نه =