کمتر از9 درصد ازساخت وسازهای مشارکتی در کشور موفق بوده است

0
124

تهران – ایرنا – نایب رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: کمتر از 9 درصد از پروژه های ساخت و سازهای مشارکتی در کشور موفق بوده است.
به گزارش ایرنا، حیدر جهانبخش روز پنجشنبه درهمایش ملی مشارکت افزود: علاوه بر این 92 درصد ساختمان‌های کشور در زمان بهره‌برداری از اطمینان بالایی برخوردار نیستند، لذا صدور پروانه کار برای ساختمان های پس از گواهی پایان کار ضروری است.
وی خواستار حضور افراد با صلاحیت و متخصص در حوزه ساخت وساز کشور شد و گفت: باید دست اندرکاران ساخت وساز در کشور در این زمینه فرهنگ سازی کنند تا افراد متخصص و کاردان در این حوزه بیش از پیش فعال شوند.
به گفته وی، بسیاری از کشورهای جهان از جمله افغانستان، عراق و یا مالزی که در حوزه ساخت و ساز از ما 50 سال عقب بودند اکنون جایگاه خود را ارتقا داده اند در حالی که هنوز ما در حوزه مشارکت در ساخت مشکلات زیادی داریم.
در ادامه رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: 174 شغل در کشور وابسته به صنعت ساخت وساز است و اگر این بخش رونق داشته باشد بخشی از مسایل اشتغالزایی جوانان کشورمان حل و فصل می شود.
مصطفی قلی خسروی افزود: دولت هیچ وقت تاجر و سازنده خوبی نبوده است، اما همیشه ناظر موفقی بوده . باید در این بخش بدون دخالت شرایط لازم را برای بخش خصوصی تسهیل کند تا سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در این بخش داشته باشند.
وی گفت: در حالی که باید در حوزه ساخت وساز سرمایه گذاران بخش خصوصی فعال شوند، بانک ها به دور از رسالت واقعی خود در این حوزه ساخت و سازهای گران انجام و قیمت ها را افزایش می دهند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد: افزایش قیمت حامل های انرژی، سکه ، ارز و قیمت سهام در قیمت مسکن بسیار تاثیرگذار هستند و ثبات اقتصادی در نیز در ثبات بازار مسکن موثر خواهد بود.
به گزارش ایرنا ، هم اکنون 140 هزار هکتار از مساحت شهرها به بافت های فرسوده شهری و سکونتگاههای غیر رسمی در حاشیه شهرها اختصاص دارد و دولت در نظر دارد بخش زیادی از این بافت ها را در شهرها احیا کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

5 × 2 =