هنرمندان صنایع‌دستی تهران با ۱۶ اثر نشان مرغوبیت کالا گرفتند

0
92

معاون صنایع‌دستی استان تهران گفت: در داوری ملی ۱۶ اثر از استان تهران در هفت رشته صنایع‌دستی داوری نشان ملی مرغوبیت و برتری آثار صنایع‌دستی را دریافت کردند.
به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران، محمد انشایی معاون صنایع‌دستی این استان با اعلام این خبر گفت: ۱۶ اثر از ۹۸ اثر هنرمندان صنایع‌دستی استان تهران پس از داوری اولیه از جانب داوران استانی در ۷ رشته صنایع‌دستی (از بین ۳۸ اثر معرفی‌شده در مرحله اولیه) پس از داوری براساس معیارها و شاخص‌های مرغوبیت و استاندارد بودن مواد اولیه، اصالت، زیباشناسی سنتی، نوآوری در طراحی و تولید، قابلیت عرضه در بازار و کاربردی بودن محصولات، برای داوری نهایی و دریافت نشان ملی از طرف ستاد صنایع‌دستی انتخاب شدند.

او ادامه داد: آثار دریافتی هنرمندان در رشته‌های صنایع چوبی، معرق، لایه‌چینی، خاتم، ساخت سازهای سنتی، گلیم، رودوزی‌های الحاقی، زیورآلات، شیشه و… است.

انشایی افزود: داوری نشان ملی مرغوبیت هر دو سال یک بار برگزار می‌شود پذیرفته شدگان بعد از اجرای ملی به داوری جهانی معرفی می‌شود معمولاً آثاری که نشان ملی به دست می‌آورند جزو کاندیداهای نشان جهانی یونسکو قرار می‌گیرند و این امر دو سال است به شورای جهانی صنایع‌دستی در غرب آسیا واگذار شده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

نوزده − 1 =