لباس شاد برای فضانوردان

0
120

محققان آمریکایی لباسی به نام لباس شادی برای فضانوردان طراحی کرده اند که وضعیت روحی آنها را کنترل می کند تا زندگی در فضا برای فضانوردان ساده‌تر و کم دغدغه‌تر باشد.
به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایران رویداد از روزنامه دیلی میل، محققان هدف از ابداع این لباس را کنترل سطوح شادی و استرس فضانوردان در فضا عنوان کردند.
این لباس دارای شبکه ای از حسگرهای بی سیم است که تغییرات کوچک در وضعیت فیزیکی فضانوردان را تشخیص داده و آن را با محیط سازگار می سازد.
این لباس با تنظیمات جزئی دما، وزن و سطوح اکسیژن می تواند سلامت روانی فضانوردان را تقویت کند.
این فناوری که توسط محققان دانشگاه پلی تکنیک فلوریدا ابداع شده است قابلیت اتصال به لباس های نسل بعدی فضانوردان را نیز دارد.
این فناوری که ‘پوست حسی هوشمند’ (S3) نامیده می شود با اندازه گیری فشار خون، ضربان قلب و زوایای مفصل، تنظیمات خودکاری را در فضای لباس فضانورد ایجاد می کند.
S3 یک فناوری فعال است که با لباس فضانوردان ادغام می شود و یک جریان دائمی از اطلاعات ارائه می دهد.
این فناوری علاوه بر تغییر فضای لباس فضانوردان بر اساس اندازه گیری هایی که انجام می دهد، به پزشکان روی زمین نیز اجازه می دهد که سیستم های بدن فضانوردانی که این لباس را بر تن دارند کنترل کنند.
فضا محیط بسیار طاقت فرسایی برای فضانوردان به شمار می رود بطوریکه فضانوردان در فضا دائما با گرانش صفر، بی خوابی و عدم تحرک رو به رو هستند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

3 × 1 =