فرانسه و آلمان: روسیه ازآتش بس درغوطه شرقی سوریه حمایت کند

0
182

ایران رویداد به نقل از خبرگزاری فرانسه روز جمعه به نقل از کاخ الیزه اعلام کرد که سران فرانسه و آلمان در نامه ای به رئیس جمهوری روسیه از وی خواستند تا از آتش بس در غوطه شرقی سوریه حمایت کند.
به نقل از فرانس پرس، این نامه همزمان با حضور امانوئل مکرون و آنگلا مرکل در اجلاس سران اتحادیه اروپا در بروکسل به مسکو ارسال شد و در آن روسیه ترغیب شده تا از پیش نویس قطعنامه برقراری آتش بس 30 روزه در حومه شرقی دمشق که در محاصره نیروهای دولتی است، حمایت کند.
بر اساس اعلام ریاست جمهوری فرانسه، این آتش بس 30 روزه اجازه ارسال کمک به این منطقه تحت کنترل تروریست ها و تخلیه آن را می دهد.
به گزارش ایرنا، سخنگوی رئیس جمهوری روسیه امروز تاکید کرد: مسکو وتهران مسئول اوضاع بحرانی در منطقه غوطه شرقی دمشق پایتخت سوریه نیستند، بلکه مسئولیت آن بر عهده کسانی است که از تروریست ها حمایت و موجب ادامه حضور آن ها در این منطقه هستند.
هیات نمایندگی کویت در سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد: قرار است امروز پیش نویس قطعنامه برقراری آتش بس در سوریه، در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رای گذاشته شود.
طی روزهای اخیر تحولات غوطه شرقی دمشق مهمترین رویداد میدانی در سوریه بوده است. در حالی که مخالفان مدعی هستند که نیروهای دولتی غیرنظامیان را در این منطقه هدف حملات خود قرار می دهند، دولت سوریه می گوید هدف حملات گروه های تروریستی است که در این منطقه قرار داشته و غیرنظامیان را نیز به گروگان گرفته اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

شش + پنج =