صدای جام جهانی به گوش می رسد

0
125

یادآور درگذشت “کنت ولستنهولم” مفسر سابق فوتبال و صدای جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی است که در سال ۲۰۰۲ دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایران رویداد، جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ۸۱ روز دیگر آغاز می‌شود و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند.

سایت فیفا در فاصله ۸۱ روز تا آغاز برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اقدام به روز شمار این رقابت‌ها کرده و هر روز به مناسبت تعداد روز باقی مانده یک واقعه مربوط به جام جهانی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در جام جهانی ۱۹۶۶ تیم ملی انگلیس در وقت اضافی دیدار با آلمان غربی با گل جف هرست، ۳ بر ۲ جلو افتاد و هم‌زمان گروهی از هواداران تیم ملی انگلیس به تصور این که سوت پایان بازی به صدا درآمده است، با شادمانی به درون زمین بازی دویدند. سپس ولستنهولم در گزارش بازی گفت چند نفر وارد زمین شده‌اند، آنها فکر می‌کنند بازی تمام شده است. هرست سپس گل چهارم انگلیس را زد تا تنها موفقیت انگلیس در یک تورنومنت بزرگ را رقم بزند.

ولستنهولم خلبان سابق هواپیماهای جنگنده در جنگ جهانی دوم که پیش بینی نمی‌کرد حرف‌های آن روزش چقدر شهرت پیدا کند، در دوران حرفه‌ای خود ۲۳ فینال مسابقات جام حذفی انگلیس و پنج فینال جام جهانی را گزارش کرد.

منبع : ایسنا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

5 + شش =