ساخت دومین مرکز کارآفرینی کشور در اراک کلید خورد

0
103

اراک – ایرنا – ساخت دومین مرکز کارآفرینی و فن آموز کشور روز پنجشنبه با حضور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش و برخی از مدیران استان مرکزی در روستای خیرآباد شهرستان اراک آغاز شد.
به گزارش ایرنا، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در حاشیه این آیین گفت: مرکز رشد کارآفرینی روستای خیرآباد شهرستان اراک پس از مرکز رشد خراسان رضوی که در حوزه کشاورزی فعالیت دارد، دومین مرکز کارآفرینی کشور است که توسط خیران ساخته می شود.
علی زرافشان توجه به کارآفرینی دانش آموزان را از اولویت های وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: وزارت آموزش و پرورش به علت وجود برخی آسیب هایی که در نظام آموزشی گذشته وجود داشت با تغییر رویکرد در چند سال گذشته، آموزش کارآفرینی به جوانان و نوجوان را در دستور کار قرار داده است.
وی ادامه داد: دانش آموختگان در نظام آموزشی گذشته منتظر ایجاد اشتغال از سوی دولت و دیگر ارگان ها بودند که این معضل اکنون سه میلیون دانش آموخته بیکار روی دست کشور گذاشته است.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: دانش آموختگان در رویکرد جدید آموزش و پرورش با فراگیری کارآفرینی برای خود و جامعه اشتغال ایجاد می کنند.
زرافشان گفت: در نظام آموزشی جدید، ایجاد مراکز رشد کارآفرینی و پارک فن آموز از ضرورت های جامعه برای شناسایی استعدادهای برتر در حوزه اشتغال و تولید ثروت است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این آیین گفت: عملیات اجرایی مرکز کارآفرینی و فن آموز به عنوان نخستین مرکز کارآفرینی استان و دومین مرکز کارآفرینی کشور با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال در زمینی به گستره 2 هزار و 700 متر مربع آغاز شد.
شهریار فولادوند افزود: زمین و اعتبار مورد نیاز ساخت و تجهیز این مرکز توسط یک نیکوکار مدرسه ساز تامین شده است و پیش بینی می شود در مدت یک سال آینده بهره برداری شود
227 هزار دانش آموز در 2 هزار و 269 مرکز آموزشی استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

17 − 14 =