راه آهن قزوین – رشت اردیبهشت 97 بهره برداری می شود

0
168

قزوین – ایرنا – مدیرکل ساخت و توسعه راه آهن منطقه 2 کشور گفت: طرح راه آهن قزوین – رشت اکنون در مجموع 81 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت سال آینده به بهره برداری می رسد.
علی اکبر مردی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح راه آهن در دست اجرای قزوین – رشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به انجام 152 کیلومتر ریل گذاری در این مسیر اشاره کرد و افزود: زیرسازی این پروژه 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات ریل گذاری آن تا پایان امسال به پایان خواهد رسید.
به گفته وی، از هشت ایستگاه راه آهن این مسیر چهار ایستگاه لوشان، کوهین، امامزاده هاشم و رستم آباد به پایان رسیده و ساختمان اصلی مرکز رشت نیز 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی اضافه کرد: تا کنون برای این پروژه یک هزار و 460 میلیارد تومان هزینه شده و تکیمل آن به 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی با اشاره به پایان عملیات پل کیلومتر 55 این مسیر گفت: این پل 100 متری یکی از گره های اصلی راه آهن قزوین -رشت بود که با تلاش و همت کارگران و متخصصان ایرانی کار طراحی و ساخت آن به طول 550 متر و به کارگیری چهار هزار تن ورق برای عرشه آن بر روی 10 پایه و با صرف 51 میلیارد تومان به پایان رسید.
این خط آهن به طول 164 کیلومتر بخشی از پروژه راه آهن قزوین – رشت – انزلی و آستارا و به عنوان کریدور شمال به جنوب کشور محسوب می شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

هجده − ده =