رئیس جمهوری آلمان: نوروز جشن دوستی و همبستگی است

0
147
German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier gives a joint press conference with his Estonian counterpart (not in picture) during a meeting in Tallinn on March 11, 2014. Steinmeier is on a one-day official visit to Estonia. AFP PHOTO / RAIGO PAJULA (Photo credit should read RAIGO PAJULA/AFP/Getty Images)

به گزارش ایران رویداد به نقل از ، فرانک والتر اشتاین مایر در پیامی به مناسبت نوروز ، این عید را جشن دوستی و همبستگی دانست و گفت: پیام نوروز در این زمانه ناامنی، شهامت بخش است و در ما این اطمینان خاطر را ایجاد میکند که میتوانیم به صلح در خاورمیانه دست یابیم.

به گزارش ایران رویداد  به نقل از رسانه های آلمان ، اشتاین‌مایر رئیس‌جمهوری آلمان، در پیام تبریکی به مناسبت نوروز 1397 ، با بیان اینکه نوروز می‌تواند انسان‌های متفاوت را گردآورد و به گفت‌وگو برانگیزد ، نوشت: ‘میلیون‌ها انسان از فرهنگ‌های گوناگون در منطقه، از خاورمیانه و نزدیک گرفته تا شبه‌جزیره‌ی بالکان در کنار دریای سیاه و از آنجا تا قفقاز، این روزها نوروز را جشن می‌گیرند’.
اشتاین مایر در این پیام که دومین پیام تبریک نوروز او در مقام رئیس جمهوری آلمان است ، ضمن تبریک به صدها هزار نفری که در آلمان به استقبال بهار می‌روند، آمده است: در این روز شادمانی و بیداری، منازعات سنتی کنار گذاشته می‌شوند و از بزرگسالان قدردانی می‌شود. نوروز جشن دوستی و همبستگی است و با آن امیدی بزرگ پیوند خورده است: این امید که جوانه‌های تازه می‌توانند رشد کنند.
اشتاین مایر می افزاید: چنین پیامی ‘در این زمانه‌ی ناامنی که در آن تقریبا هر روز خبرهایی از جنگ و ترور و نفرت می شنویم ، شهامت‌بخش است و در ما این اطمینان خاطر را ایجاد می کند که می‌توانیم بطور مشترک به هدف‌های بزرگ نزدیک‌تر شویم و به صلح در خاورمیانه دست یابیم. وی در این پیام آرزو کرده که تعامل و احترام فراسوی مرزهای ملی، فرهنگی و دینی افزایش یابد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

چهار × یک =