دیپلمات های پیشین آمریکا از سیاست خارجی ترامپ ابراز نگرانی کردند

0
182

به گزاش ایران رویداد به نقل از ایرنا – 200 دیپلمات پیشین آمریکا با ارسال نامه‌ای به سنای این کشور، از نحوه مدیریت سیاست خارجی دولت «دونالد ترامپ» ابراز نگرانی کرده و خواستار تلاش جدی برای «بازگشت نفوذ و قدرت دیپلماسی آمریکایی» شدند.

به گزاش ایران رویدادبه نقل از تارنمای خبری واشنگتن پست، سفیران و دیپلمات‌های دولت‌های پیشین آمریکا از سناتورها خواسته‌اند که در جریان بررسی صلاحیت «مایک پمپئو» گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت امورخارجه، دیدگاه‌های او را به خوبی مورد پرسش قرار دهند.
این افراد به روند عزل و نصب ها در وزارت امور خارجه آمریکا اشاره و از خالی ماندن صندلی سمت‌های مهم در این وزارتخانه، ابراز نگرانی کرده‌اند.
دپپلمات‌ها در نامه خود همچنین از سنا خواسته‌اند که طرح کاخ سفید برای حذف یک سوم از بودجه وزارت امورخارجه را رد و این رقم را در سطح سال گذشته حفظ کند.
«وندی شرمن» مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در مذاکرات برجام، «ویلیام برنز» معاون پیشین وزیر امور خارجه دولت «باراک اوباما»، «نانسی مک‌الدونی» رئیس پیشین اداره کارآموزی وزارت امور خارجه آمریکا و «توماس پیکرینگ» سفیر پیشین این کشور در روسیه و سازمان ملل متحد از جمله امضاکنندگان این نامه هستند.
رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته «رکس تیلرسون» را از وزارت امور خارجه برکنار و «مایک پمپئو» رئیس آژانس مرکزی اطلاعاتی این کشور (سیا) را به عنوان جایگزین وی پیشنهاد کرد. صلاحیت پمپئو باید در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مورد بررسی قرار گیرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

یک + هفده =