جشنواره منطقه ای اختراعات در بندرعباس آغاز به کار کرد

0
239

بندرعباس – ایرنا – هشتمین ‘جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج فارس’ روز چهارشنبه در سرسرای امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس آغاز به کار کرد.
به گزارش ایرنا، رئیس بنیاد نخبگان هرمزگان در آیین آغازین این جشنواره، هدف از برگزاری این رویداد را رونق بخشی به فضای نوآوری و تسهیل جریان تبدیل دارایی های فکری ارزشمند از طریق شناسایی اختراعات و ابتکارات و معرفی آنها به جامعه دانشگاهی، صنعتگران، سرمایه گذاران و متولیان حوزه علم و فناوری عنوان کرد.
داوود صمصام پور گفت: از میان 157 اختراع ثبت نامی، 80 اختراع در مرحله نخست انتخاب شدند و در داوری پایانی، سه اختراع نوپدید برای حضور در بخش تجاری سازی جشنواره برگزیده شد.
رئیس بنیاد نخبگان هرمزگان افزود: دو کارگاه آموزشی آشنایی با فرآیند تجاری سازی اختراعات و نحوه ثبت اختراع و حقوق مالکیت فکری از بخش های جنبی این جشنواره است.
صمصام پور بیان کرد: استمرار و ادامه این جشنواره ها پایه های زیست بوم، خلاقیت و نوآوری در منطقه و کشور را تقویت می کند.
امضای تفاهم نامه همکاری بنیاد نخبگان هرمزگان با دانشگاه های دولتی و خصوصی استان، جهاد دانشگاهی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت فولاد هرمزگان، و همچنین رونمایی از کتاب «آوای دریای 2» کاری از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان نیز از بخش های پایانی نخستین روز برگزاری جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج فارس در بندرعباس بود.
هشتمین جشنواره دو روزه منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج فارس با حضور مبتکران و مخترعان استان های هرمزگان، فارس، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد از دوم اسفند جاری در بندرعباس آغاز شده است.
این جشنواره سوم اسفند با معرفی مخترعان و مبتکران برگزیده پایان می یابد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

بیست + 6 =