بازگشت مدیران از بهشت

0
118

در پی تصویب نهایی لایحه «منع به کارگیری بازنشستگان» بیش از 100شهردار از شهرهای کشور بروند؛ شهردارانی که در سنین بازنشستگی هستند و هم‌اکنون اداره شهرهای کشور را در اختیار دارند. با نگاهی به رزومه شهرداران کشور، می‌توان حدس زد که چند شهردار در شهرهای بزرگ باید به این قانون گردن نهند و با مدیریت شهری خداحافظی کنند.
به گزارش ایران رویداد بالاخره زمانی رسید که مدیران باسابقه و قدیمی، کیف کهنه مدارک را پیدا کنند و در آن به‌دنبال نخستین برگه‌های استخدام و پرداخت بیمه بگردند؛

زیرا قانونی در مجلس به تصویب رسیده است که براساس آن به کارگیری بازنشستگان در سمت‌های مدیریتی و اجرایی ممنوع است. بسیاری از مدیران ارشد سازمان‌ها از ابتدای سال‌های 60 به استخدام دولتی درآمده‌اند و اکنون نه 30سال، بلکه 35سال سابقه پرداخت حق بیمه خود را هم به پایان برده‌اند.

اینان اکنون در سمت‌های اجرایی کلان حضور دارند و جابه‌جایی آنها نه‌تنها سازمان‌ها را با مشکل روبه‌رو می‌کند، بلکه موقعیت کسانی که به آنها وابسته هستند و در این ‌سال‌ها همراه مدیر از دستگاهی به دستگاه دیگر می‌رفتند را هم تغییر می‌دهد.
بنا بر این گزارش محس هاشمی ،رئیس شورای شهر تهران درباره مصوبه ای که در ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه ها ی دولتی که در مجلس ایران رویداد گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان مصوب مجلس، شامل حال شهردار تهران نخواهد شد اما از معاونان وی اطلاعی ندارم. این مصوبه مشکلی برای شهردار تهران ایجاد نمی‌کند.
به گزارش ایران رویداد شهردار تهران نیز یک روز پیش در ‌این‌باره، گفت:من جزو کسانی هستم که بارها و بارها از نمایندگان تقاضا کرده‌ام تلاش کنند تا این کار انجام شود و کسانی که 30سال سابقه دارند با توجه به شرایط عمومی به‌عنوان مشاور در بخش‌های تخصصی به‌کار گرفته شوند. سیدمحمدعلی افشانی درباره اینکه بنا بر این قانون شهرداری را ترک خواهد کرد یا خیر، جواب داد: زیاد به این اخبار توجه نکنید. من امیدوارم این قانون تصویب شود و مشکلی با آن ندارم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

شانزده − یازده =