بازگشای مدارس در ایران را به یک رویداد ملی کنیم

0
82

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه نگرانی‌ها در خصوص کمبود فضاهای آموزشی و نیروی انسانی رفع و این روزهای باقی‌مانده باید به تمامی به پروژه مهر اختصاص داده شود، گفت: بازگشایی مدارس را به یک رویداد ملی تبدیل کنیم.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی روز یکشنبه در گردهمایی مشترک شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور، با اشاره به اینکه اقدام برابر نتیجه نیست؛ افزود: مجموعه‌ای که روی نتایج خودش حساس باشد می‌تواند پیشرفت کند؛ لذا باید بر روی فرایند و نتایج تأکید شود.

وی با بیان اینکه در وزارت آموزش‌وپرورش مجموعه‌ای داریم که از قدرت تحلیل و درک کافی و توانایی انجام کار برخوردار است، اظهار داشت: مشکلات امروز کشوربسیار مزمن و تاریخی است و مشکل بکر کمتر داریم؛ بنابراین در آموزش‌وپرورش هم از این نوع مسائل داریم که همچنان در زمان حمل شده و انباشته و پیچیده‌تر شده است.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه حکمرانی موفق و توانمندی برای مدیریتی موفق به توانمندی حل پایدار مسائل وابسته است، افزود: با توجه به مدیریت داشته‌ها و حسی که به نداشتن‌ها وجود دارد، نداشته ها مسئولان را تسخیر کرده که از داشته‌های خود غافل مانده‌اند؛ درصورتی‌که می‌توانیم با داشته‌ها، نداشته ها را هم حل‌وفصل کنیم.

وی تصریح کرد: اساس تعالی داشتن تصویر روشنی از انتقال وضعیت است؛ چرا که باید از یک‌طرف ظرفیت‌ها را افزایش دهیم و از طرف دیگر نتایج را مدنظر قرار دهیم.

بازگشایی مدارس در ایران را به یک رویداد ملی تبدیل کنیم

وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه بازگشایی شکوهمند مدارس اهمیت دارد، اضافه کرد: نگرانی‌های موجود در خصوص کمبود فضاهای آموزشی و نیروی انسانی رفع شود و این روزهای باقی‌مانده به تمامی باید به پروژه مهر اختصاص داده شود. همچنین بازگشایی مدارس را به یک رویداد ملی تبدیل کنیم؛ به همین دلیل شوراهای آموزش‌ وپرورش برگزار شود تا از ظرفیت آن برای مهر شکوهمند استفاده شود.

‌وی در ادامه اضافه کرد: آموزش‌وپرورش باید نماد نظم باشد تا هرکسی وارد مدارس و ادارات آموزش‌وپرورش می‌شود بداند وارد یک محیط فرهنگی شده است.

وزیرآموزش‌وپرورش تصریح کرد: در ادامه فعالیت‌های پروژه مهر، ایمنی و بهداشت فضاهای آموزشی بسیار اهمیت دارد و باید تدابیر خاصی برای آن در نظر گرفته شود.

وی در ادامه سرویس دانش‌آموزی، ورزش صبحگاهی و شادی و نشاط در مدارس، تعامل با مسئولان محلی، تقویت پیوند دانش آموزان با خانواده، مشارکت عوامل مؤثر درآموزش‌وپرورش، ایمنی وسایل گرمایشی، از ابعاد مهم پروژه مهر در مدارس بیان کرد.

حاجی میرزایی اظهار داشت: طرح بوم بسیار مهم است و باید این تجربه را با موفقیت پشت سر بگذاریم و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی باید به‌طور مداوم این برنامه را رصد کند.

وی با بیان اینکه دستاوردهای نظام تعلیم و تربیت به اطلاع مردم رسانده شود، گفت: باید استقلال و اقتدار آموزش‌وپرورش حفظ شود و به‌عنوان وزیرآموزش‌وپرورش در این مسیر همراه و حمایت‌کننده شما خواهم بود.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: اقامه نماز، فرهنگ قرآنی، هویت ملی، آموزش مهارت‌های زندگی، اجتماعی و ارتباطی بسیار اهمیت دارد و باید در مدارس مورد توجه قرار گیرد. البته باید در این مسائل از اقدامات اجباری دوری کرد و بانشاط به دانش آموزان آموزش داده شود.

حاجی میرزایی در ادامه گفت: در تلاش هستیم در هفته‌های آینده شورای عالی آموزش ‌و پرورش با ریاست رئیس‌جمهوری برگزار شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

دو × یک =