بازداشت عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی در ایران رویداد

0
152

احمد عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شد؛ این خبر را دقایقی پیش سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد.

به گزارش ایران رویداد حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در این باره گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده اخلالگران در نظام پولی و ارزی کشور پرونده سه تن از کسانی که تکمیل شده بود با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال شد و چند تن از جمله معاون ارزی بانک مرکزی (شنیدم اخیرا کنار گذاشته شده بودند) تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند.

اژه‌ای در ادامه به میزان گفت: یکی از کارمندان یکی از معاونین رئیس جمهور و چهار تن از دلالان ارزی هم که در این خصوص فعالیت غیر مجاز داشتند، تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند. همچنین یک صراف غیر مجاز نیز احضار و پس از تحقیقات و تفهیم اتهام با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.
بنابر این گزارش این اقدام در حالی رخ می‌دهد که دستگاه قضا مدتی‌ است بررسی پرونده های فساد اقتصادی را در اولویت کاری خود قرار داده و در این راستا، چند تن از افرادی که در بازار ارز و سکه فعالیت می‌کردند،بازداشت و روانه زندان کرده است؛ بررسی‌هایی که به اختلالات بازار خودرو نیز کشیده شده و به دستگیری هایی در این ارتباط هم منجر شده است.

این در حالی است که گفته می‌شود، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، در آغازین روز‌های کاری خود، احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی را که در دوره ولی‌الله سیف، رئیس کل پیشین بانک مرکزی به این سمت منصوب شده بود، برکنار کرده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

2 + 4 =