ایران بزرگ‌ترین پالایشگاه تولید بنزین یورو5 جهان را دارد

0
83

ایران رویداد : معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: بزرگ‌ترین پالایشگاه تولیدکننده بنزین یورو 5 دنیا به ایران تعلق دارد و با راه‌اندازی فاز دوم ستاره خلیج فارس 12 میلیون لیتر دیگر به تولید این محصول افزوده می‌شود.
پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت روزانه 360 هزار بشکه در قالب سه فاز 120 هزار بشکه ای در حال ساخت است.
مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس سیزدهم دی ماه امسال اعلام کرد: تولید 12 میلیون لیتر بنزین یورو5 در این پالایشگاه به تثبیت رسیده است.
«محمدعلی دادور» اضافه کرد: علاوه بر بنزین یورو5، گازوئیل، نفت سفید، سوخت جت و گاز مایع در این پالایشگاه تولید می شود.
دادور افزود: تولید نهایی بنزین یورو5 این پالایشگاه روزانه 36 میلیون لیتر است که تلاش می شود در زودترین زمان به آن دست یابیم.
در همین پیوند، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد راه‌اندازی فاز دوم ستاره خلیج فارس، افزون بر بی‌نیازی کشور از واردات بنزین، به پایداری تولید این محصول کمک می کند.
به گزارش یکشنبه تارنمای وزارت نفت، «علیرضا صادق‌آبادی» یادآوری کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های مقام عالی وزارت و موافقت رییس جمهوری 260 میلیون یورو وام برای تکمیل فازهای یک، دو و سه این پالایشگاه تصویب شد.
صادق‌آبادی تصریح کرد: مراحل اداری برای تصویب وام‌های پالایشگاه ستاره خلیج فارس سخت‌تر بود؛ زیرا در گذشته از وام‌های زیادی استفاده شد و از موعد بازپرداخت آنها نیز گذشته بود.
به گفته وی، طبق قوانین اداری، این طرح شرط دریافت وام به صورت عادی را نداشت، در حالی که ما برای تکمیل طرح به منابع مالی نیاز داشتیم.
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تشبیه پالایشگاه ستاره خلیج فارس به هواپیمای تازه پرواز گفت: اگر سوخت هواپیما در میانه راه تمام شود، آن هواپیما بسلامت فرود نمی‌آید و بدون شک سقوط می کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

14 + 13 =