انفجار خونین جشن عروسی در کابل افغانستان رویداد

0
181

انفجار شنبه شب یک مراسم جشن عروسی در غرب کابل افغانستان رویداد تاکنون 63 نفر کشته و 182 تن مجروح برجای گذاشته است. مقامات و شاهدان عینی می گویند این آمار نهایی نیست و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

 انفجار در کابل 63 کشته و 182 زخمی برجای گذاشت

به گزارش رسانه های افغانستان ، نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور امروز یکشنبه گفت که زنان و کودکان نیز در میان قربانیان این حادثه هستند. این انفجار حوالی ساعت 11 شب شنبه در سالن عروسی «شهر دبی» در  حوزه ششم امنیتی شهر کابل به وقوع پیوست. به گفته رحیمی، یک مهاجم انتحاری مواد منفجره همراه خود را در نزدیکی جایگاه داماد منفجر کرده است.

هرچند وزارت امور داخله شمار قربانیان را ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی اعلام کرده است، اما برخی از شاهدان این شمار تلفات را بیشتر می دانند.  تصاویر منتشر شده از داخل سالن عروسی «شهر دبی» نشان می دهد که انفجار بسیار نیرومند بوده است. شاهدان عینی گفته اند زمانی که انفجار رخ داد در این عروسی حدود یک هزار و ۲۰۰ تن مهمان حضور داشت. در رسانه های اجتماعی تصاویری از خاکسپاری «دسته جمعی» نزدیک به ۱۵ عضو یک خانواده در ساحه قلعه قاضی شهر کابل منتشر شده است.

تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است و گفته می شود که گروه طالبان نیز  امروز صبح با صدور بیانیه ای این حادثه را محکوم کرده است.

این حمله انتحاری در جاده‌ منتهی به قصر دارالامان در شرایط و تدابیر ویژه امنیتی و دو روز پیش از صدمین سالروز استقلال افغانستان صورت گرفته است. امسال دولت افغانستان در آستانه انتخابات  ریاست جمهوری مهر ماه در نظر دارد صدمین سالروز استقلال را به گونه ویژه برگزار کند و از همین روز تدابیر ویژه امنیتی برای برگزاری جش صدمین سال استقلال در کابل پایتخت، درنظر گرفته شده است.

دو هفته پیش نیز گروه طالبان با یک خودروی بمب‌گذاری شده به حوزه ششم پلیس و مرکز جذب نیروی ارتش حمله کرده بود که در نتیجه آن ۱۴ نفر کشته و ۱۴۵ زخمی شدند. بیشتر قربانیان آن حمله نیز غیر نظامیان بودند. طالبان پیشتر در بیانیه ای نسبت به خرابکاری در روند انتخابات هشدار داده بود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

هجده − 2 =